Wybierz oddział

Dzień 6. - relacja z Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Antwerpii

16.09.2014

W drugim dniu zmagań sportowych dalej trwały eliminacje w tenisie stołowym, lekkiej atletyce, badmintonie oraz dalsze gry obserwowane w piłce nożnej i koszykowej. Natomiast w bocce, kolarstwie i pływaniu rozpoczęła się rywalizacja w grupach finałowych . Wszyscy zawodnicy pokazali maksimum swoich możliwości i umiejętności. W pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym: Sylwia Czarnecka po zaciętej walce zajęła 8 miejsce, Maciej Glica  szóste, Wojtek Gajcy i Karol Jarosz zajęli czwarte miejsca. Wielkim sukcesem  jest zdobycie srebrnego medalu przez Teresę Cichą  na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz z złotego medalu przez Angelikę Szafrańską na dystansie 50 m stylem dowolnym. Kolarze tak dobrze napompowali koła roweru startującego  dzisiaj Piotra Bratka, że uzyskał wspaniały wynik zdobywając brązowy medal w wyścigu czasowym na 5 km.  Rewelacja naszej reprezentacji – drużyna bocce  w składzie: Edyta Kopeć, Dorota Wyjadłowska, Przemysław Sikora i Kamil Banach zdobyła złoty medal.
Zawodnicy skorzystali również z programu 'Zdrowi Sportowcy', gdzie  byli zbadani przez specjalistów: laryngologów, pedologów, stomatologów, okulistów i specjalistów od wysiłku fizycznego i rehabilitacji. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w programie otrzymali prezent w postaci butów sportowych.
Z niecierpliwością czekamy na jutrzejsze starty.