Wybierz oddział

W ten weekend kibicujemy Polakom! Grają nasi Ambasadorzy Łukasz Kubot i Marcin Matkowski.

6.03.2015
Polska drużyna z Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska - Łukasz Kubot & Marcin Matkowski.
Mecz Polska – Litwa w płockiej Orlen Arenie rozpocznie w piątek (6 marca) o godzinie 16.00 pojedynek Łukasza Kubota z Ricardasem Berankisem. 

- Jestem już w sumie przyzwyczajony do tego, że w Pucharze Davisa gram pierwsze mecze, bo nie raz taka sytuacja miała miejsce. Dlatego nie czuję jakiejś szczególnej presji, choć mam świadomość jak ważne jest zdobycie pierwszego punktu. Na pewno zrobię wszystko, żeby Jurek mógł wyjść do gry przy wyniku 1:0. W sumie to dla mnie najlepszy wynik losowania, bo rozpoczynając pierwszy dzień będę miał wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i regenerację, by w sobotę wyjść do gry w deblu – powiedział po losowaniu Kubot, obecnie 163. w rankingu ATP World Tour, w którym w kwietniu 2010 roku był notowany na najwyższej w karierze 41. pozycji. 


Berankis, aktualnie 76. na świecie, najwyżej dotarł do 67. miejsca w maju 2013 roku. Jest liderem litewskiej drużyny, która zadebiutuje w te weekend w Grupy I Strefy Euroarykańskiej. Drugi singlista zespołu gości – Grigelis sklasyfikowany jest na 361. pozycji, a przed serią kontuzji był już 183. (w połowie 2012 r).Na sobotę, na godz. 14.00, zaplanowano mecz deblowy pomiędzy Łukaszem Kubotem i Marcinem Matkowskim oraz Laurynasem Grigelisem i Lukasem Mugeviciusem. Tenisiści Olimpiad Specjalnych Polska Aleksandra Stodulska, Sylwia Ubych, Adam Pająk i Mateusz Klimczak wprowadzą obie drużyny na prezentację przedmeczową. W ten sposób obchodzimy w Polsce Europejski Dzień Tenisa Olimpiad Specjalnych. - Jeśli wszyscy spodziewali się, że w deblu zagrają Grigelis i Berankis, to rzeczywiście można mówić chyba, że przygotowałem niespodziankę. Oczywiście ostateczne składy są , jak wszyscy wiemy przecież, sprawa otwartą będą zależeć od wyniku po pierwszym dniu. Nie mogę więc wykluczyć, że jeszcze czymś zaskoczę – odpowiedział dyplomatycznie na pytanie kapitan drużyny Litwy Rimvydas Mugevicius, który nominował przed losowaniem do gry podwójnej swego syna Lucasa.Niedzielę, ostatni dzień rywalizacji w Orlen Arenie w Płocku, rozpocznie o godz. 14.00 pojedynek dwóch pierwszych „rakiet” obydwu ekip, czyli Jerzego Janowicza z Ricardasem Berankisem. Po nich spotkają się Łukasz Kubot z Laurynasem Grigelisem.Oficjalny plan gier spotkania Davis Cup by BNP Paribas: Polska - Litwapiątek – gra pojedyncza 

ceremonia otwarcia godz. 15.30

pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 16.00

Łukasz Kubot – Ricardas Berankis 

Jerzy Janowicz – Laurynas Grigelissobota – gra podwójna

pokaz tenisa na wózkach godz. 13.30

mecz rozpocznie się o godz. 14.00

Łukasz Kubot, Marcin Matkowski – Laurynas Grigelis, Lukas Mugeviciusniedziela – gra pojedyncza (początek godzina 14.00)

Jerzy Janowicz – Ricardas Berankis

Łukasz Kubot – Laurynas Grigelis

informacje ze strony: http://daviscup.pzt.pl/3_1_2062/davis-cup-by-bnp-paribas-%E2%80%93-kubot...

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.