Wybierz oddział

Kolarskie święto w Kaliszu!

1.06.2016

W dniu 31 maja na torach Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego rozegrał się III Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. Organizatorami zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu oraz Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Konin. Honorowy patronat nad imprezą objął  Wiceprezydent Miasta Kalisza – p. Artur Kijewski.
 
W Mityngu wystartowało blisko 40. sportowców z sześciu Klubów Olimpiad Specjalnych: z Kalisza, Konina, Rychwała, Konarzewa, Turku i Wolicy.
III Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych rozpoczął się Ceremonią Otwarcia. Nie zabrakło w niej olimpijskiego ceremoniału: prezentacji zawodników, wniesienia flagi Olimpiad Specjalnych przez zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kaliszu i złożenia wyjątkowych słów przysięgi: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku". Część artystyczną uświetniła młodzież z grupy tanecznej „Calisia Dance”. Jedną z niespodzianek było przekazanie trójkołowego rowerka przez przedstawiciela Fundacji Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej.
Zawodnicy Olimpiad Specjalnych prezentowali swoje umiejętności kolarskie, startując na dystansach 500m, 1000m oraz – po raz pierwszy na rowerze trójkołowym - na dystansie 100m. Dopisała pogoda, humory i wspaniali kibice. Żywiołowy doping zapewnili uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kaliszu, panie z Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz uczniowie Gimnazjum nr 7 w Kaliszu.
Podczas Ceremonii Zamknięcia odbyło się losowanie reprezentacji Oddziału Wielkopolskie-Konin na III Ogólnopolski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się już we wrześniu w Białymstoku.
W organizacji imprezy pomagali nieocenieni wolontariusze – młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, którym serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również wszystkim, którzy organizacyjnie wsparli zawody: Kaliskiemu Towarzystwu Kolarskiemu, firmie COLIAN z Opatówka i Cukierni Dziadka Rocha z Kalisza.

Impreza dofinansowana była ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.