Wybierz oddział

Kolarskie emocje z Olimpiadami Specjalnymi Polska!

2.10.2017
W sobotę, 30 września na terenie AWF Warszawa odbyło się kolarskie święto Olimpiad Specjalnych Polska i Hansgrohe Polska. W Mazowieckim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych i towarzyszących mu rowerowych atrakcjach wzięli udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, przyjaciele Olimpiad Specjalnych i mieszkańcy Warszawy. W ramach wydarzenia odbył się też m.in. charytatywny rajd rowerowy „Kilometry dla Olimpiad Specjalnych”. Dystanse 5 i 20 kilometrów przejechało kilkudziesięciu kolarzy.

 

Celem wydarzenia była popularyzacja kolarstwa - jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu wśród zawodników Olimpiad Specjalnych.
 „Działamy w Polsce od ponad 32 lat, ale cały czas widzimy, jak wiele jest do zrobienia w kwestii budowania świadomości nas wszystkich o możliwościach, umiejętnościach  i roli osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym społeczeństwie. Olimpiady Specjalne Polska przełamują stereotypy – pokazują, że nasi zawodnicy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią osiągać sukcesy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pokazujemy też, że nasi sportowcy to po prostu wspaniali ludzie. Odczuwają radość, mają swoje ambicje i marzenia. Czasem trochę inaczej patrzą na świat, ale myślę, że taka inna perspektywa jest nam czasem bardzo potrzebna. Takie wydarzenia, jak dzisiejszy rajd i mityng, pokazują, że wszyscy razem możemy się wspólnie bawić, współpracować z profesjonalnym Partnerem tj. Hansgrohe Polska i czerpać radość z poznawania się nawzajem” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Ważnym elementem wydarzenia był Mazowiecki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. „Wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć prawdziwe zawody sportowe z udziałem naszych zawodników. Dzisiejszy Mityng to najważniejsza kolarska impreza Olimpiad Specjalnych na Mazowszu w tym roku. O medale zawodów rywalizowało łącznie ponad 30 zawodników z całego regionu. Wspaniale, że sportowe emocje udzieliły się wszystkim zgromadzonym, którzy głośno dopingowali sportowców z niepełnosprawnością intelektualną” powiedział Jakub Strzałkowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych – Mazowieckie.

Rowerowy charakter imprezy podkreślała też obecność partnera generalnego wydarzenia – Hansgrohe – sponsora profesjonalnej grupy kolarskiej Bora Hansgrohe, w której jeżdżą m.in. medalista olimpijski Rafał Majka, czy trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym, Peter Sagan. „Zawodnicy Olimpiad Specjalnych to wspaniali ludzie. Cieszę się, że możemy wspólnie cieszyć się kolarstwem. Zapraszamy na rowery!” powiedział Robert Kamiński, Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia w Hansgrohe.  

Oprócz Hansgrohe organizację imprezy wsparli m.in. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Policja i Żandarmeria Wojskowa, firmy MetLife, Mattel, Strider, Foods By Ann oraz Fenwick’s.

 
 
Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska
Sponsorzy Srebrni Olimpiad Specjalnych Polska
Instytucje wspierające
Sponsorzy IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane - Białystok 2016
Ogólnopolski patronat medialny
Współorganizatorzy IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane - Białystok 2016
Partnerzy

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.