Wybierz oddział

Świętujemy 50-lecie Special Olympics!

19.07.2018

W piątkowy wieczór, 20 lipca, dwie najbardziej rozpoznawalne areny sportowe w Polsce: PGE Narodowy i Stadion Śląski – rozświetlą się dla Olimpiad Specjalnych.

 

Wraz ze stadionami w Warszawie i w Chorzowie na czerwono rozbłyśnie ponad 170 słynnych obiektów na całym świecie, w tym: wodospady Niagara na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady, Opera w Sydney, Most nad Cieśniną Bosfor w Stambule, Pływalni Olimpijska w Pekinie, Zamek Moorish górujący nad Gibraltarem oraz jeden z najbardziej rozpoznawanych neonów – przy placu Picadilly w Londynie.

Akcja „Light up for Inclusion” stanowi początek „rewolucji inkluzji” – Olimpiady Specjalne chcą, żeby osoby z niepełnosprawnością intelektualną były pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i jego ważną częścią.

Od 17 do 21 lipca trwają obchody 50-lecia w Chicago. Wśród zaplanowanych wydarzeń jest Turniej Piłki Nożnej, na którym wspólnie grają sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną wraz z pełnosprawnymi piłkarzami, rozpalenie wiecznego ognia nadziei i zaproszenie mieszkańców Chicago do wspólnych aktywności i zabaw na stadionie Soldier Field (Światowy Dzień Inkluzji), który może pomieścić ponad 60 tysięcy widzów. Obchody zakończy koncert z udziałem takich gwiazd jak: Jason Mraz, O.A.R, Francis&Lights, Smokey Robinson i Usher.

Przesłanie Mary Davis, Prezes Special Olympics International:

„50 lat temu w Chicago, podczas pierwszych letnich igrzysk, Olimpiady Specjalne rozpoczęły misję likwidowania barier i tworzenia świata przyjaznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wchodzimy w kolejne 50-lecie ze wznowionym celem zakończenia dyskryminacji. Zachęcamy ludzi na całym świecie do dołączenia do nas i wsparcia  w stworzeniu świata, którego pełnoprawnymi obywatelami są osoby niepełnosprawne intelektualnie”.

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.