Wybierz oddział

Czas na piłkę siatkową!

19.08.2019

Od 29 sierpnia do 1 września w Łódź Sport Arena odbywać się będzie Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, organizowany w ramach CEV EuroVolley 2019.

W turnieju wezmą udział zunifikowane drużyny z Polski, Serbii, Włoch i Niemiec, wspierają ich liczni wolontariusze, trenerzy i profesjonalni siatkarscy sędziowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

Celem organizacji Turnieju jest pokazanie społeczeństwu, że łączenie w różnych aktywnościach społecznych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawnych daje obu stronom ogromne korzyści na wielu płaszczyznach. 

Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi jest trening siatkówki, poprowadzony  przez ikony tego sportu i jednocześnie ambasadorów Olimpiad Specjalnych:  serbskiego mistrza olimpijskiego z Sydney Vladimira Gbicia i wicemistrza świata z 2006 roku Sebastiana Świderskiego.

„To wyjątkowy turniej! Zapewniamy sportowe emocje i niezapomniane przeżycia! Będą z nami między innymi Vladimir Grbić, jeden z najwybitniejszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku i globalny ambasador Olimpiad Specjalnych, czy Sebastian Świderski – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej siatkówki i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska”  wylicza Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

Wstęp na turniej jest bezpłatny - zapraszamy wszystkich kibiców do łódzkiej Sport Areny – można zobaczyć, jak wyglądają zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych i przekonać się, że jest to pełnowartościowa, pełna pasji rywalizacja, która sprawia radość nie tylko zawodnikom, ale też kibicom” podkreśla Sebastian Świderski wybitny siatkarz, prezes Zaksy Kędzierzyn Koźle - Mistrza Polski ostatniego sezonu i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

Zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych można obserwować 30 i 31 sierpnia w godz. 9:00-17:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Projekt finansowny jest ze srodków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz w ramach kampanii #GrajmyRazem ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.