Wybierz oddział

Łódź pełna siatkarskich emocji. Faza grupowa CEV EuroVolley dobiegła końca, rusza Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych!

30.08.2019

Siatkarskie wrażenia w Łodzi cały czas trwają! Od 29 sierpnia do 1 września w Łódź Sport Arena trwa Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, organizowany podczas CEV EuroVolley Kobiet 2019.

W turnieju biorą udział drużyny z Polski, Serbii, Włoch i Niemiec, wspierają ich liczni wolontariusze, trenerzy i profesjonalni siatkarscy sędziowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

„Wspólnie pokazujemy, że sport jest jeden – niepełnosprawność intelektualna zawodnika zupełnie nie przeszkadza mu w odczuwaniu radości ze sportu i przekazywaniu tej radości kibicom na trybunach. Uczestniczyłem w wielu zawodach Olimpiad Specjalnych i zapewniam, że to naprawdę niezwykłe emocje i prawdziwa rywalizacja sportowa” mówi Jacek Kasprzyk prezes PZPS, współorganizator Europejskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych.

 

W turnieju biorą udział drużyny tzw. zunifikowane, w których wspólnie z zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną, grają pełnosprawni partnerzy. Celem jest pokazanie społeczeństwu, że łączenie w różnych aktywnościach społecznych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawnych daje obu stronom ogromne korzyści na wielu płaszczyznach. „Chcemy pokazać, że sport łączy, ale przede wszystkim pozwala ludziom być razem, wspólnie przeżywać radość zwycięstwa i satysfakcję z włożonego wysiłku. Sport daje siłę i energię, pokazuje atuty i umiejętności – sprawia, że różnice stają się zupełnie nieistotne wobec radości zawodników i kibiców” wyjaśnia Anna Lewandowska, prezes Olimpiad Specjalnych Polska

 

Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi jest trening siatkówki, poprowadzony  przez ikony tego sportu i jednocześnie ambasadorów Olimpiad Specjalnych:  serbskiego mistrza olimpijskiego z Sydney Vladimira Grbicia i wicemistrza świata z 2006 roku Sebastiana Świderskiego.

„To wyjątkowy turniej! Zapewniamy sportowe emocje i niezapomniane przeżycia! Będą z nami między innymi Vladimir Grbić, jeden z najwybitniejszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku i globalny ambasador Olimpiad Specjalnych, czy Sebastian Świderski – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej siatkówki i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska”  wylicza Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

 

„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych są niezwykłą inspiracją. Ich pasja, zaangażowanie i determinacja w przełamywaniu barier to przesłanie Olimpiad Specjalnych o którym trzeba i warto głośno mówić. Chcemy by do całego świata dotarł ten apel – pozwólmy osobom z niepełnosprawnością intelektualną żyć wśród nas i razem z nami! Zburzmy niewidzialne bariery, które sprawiają, że nie dostrzegamy zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy są tuż obok nas” powiedział Vladimir Grbić.

 

Wstęp na turniej jest bezpłatny - zapraszamy wszystkich kibiców do łódzkiej Sport Areny – można zobaczyć, jak wyglądają zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych i przekonać się, że jest to pełnowartościowa, pełna pasji rywalizacja, która sprawia radość nie tylko zawodnikom, ale też kibicom” podkreśla Sebastian Świderski wybitny siatkarz, prezes ZAKSY Kędzierzyn Koźle - Mistrza Polski ostatniego sezonu i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

 

Zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych można obserwować 30 i 31 sierpnia w godz. 9:00-17:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.