Wybierz oddział

Minister Joanna Mucha o Turnieju: To najlepsza forma integracji

4.06.2013

W dniach od 5 do 8 czerwca na obiektach Legii Warszawa i Agrykoli odbywa się Europejski Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W imprezie udział bierze 12 europejskich reprezentacji. Pięć najlepszych drużyn Turnieju zostanie zakwalifikowanych do światowego finału Special Olympics Unified Cup - Rio 2014.

Komitetowi Honorowemu przewodniczy Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

- Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - słowa Małego Księcia, najpełniej oddają ideę Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Bez chwili wahania podjęłam decyzję o przewodniczeniu Komitetowi Honorowemu tego wydarzenia. Zunifikowany charakter turnieju to najlepsza forma integracji środowiska.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczestników w sportowy sukces, zawodnicy wspierają się wzajemnie akceptując swoje słabości, przełamując bariery i razem uczą się żyć - takie słowa do przyjaciół Olimpiad Specjalnych Polska skierowała Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha.

O Turnieju

Głównym celem wydarzenia jest nawiązanie współpracy pomiędzy środowiskiem osób pełnosprawnych i osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz budowanie świadomości i tolerancji. Założeniem sportów zunifikowanych jest wspólna gra osób sprawnych z niepełnosprawnymi intelektualnie.

fot. © Adam Nurkiewicz / Mediasport

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.