Wybierz oddział

Młodzi Sportowcy aktywni w Świętokrzyskiem

13.02.2013

Widać już pozytywne rezultaty ogólnopolskiego szkolenia dotyczącego programu „Młodzi Sportowcy”, które odbyło się w dniach 5-7 października 2012 roku w Rybniku.

„Młodzi Sportowcy” to program zabaw sportowych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku przedszkolnym, stymulujący ich rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny, opracowany w celu wprowadzenia ich w świat sportu, zanim uzyskają prawo wzięcia udziału w zawodach Olimpiad Specjalnych w wieku lat ośmiu.

Anna Kozak-Zapała, trenerka Olimpiad Specjalnych i regionalny koordynator programu „Młodzi Sportowcy” w Oddziale Regionalnym Świętokrzyskie potraktowała poważnie zachętę do działania, którą otrzymała jako uczestniczka rybnickiego szkolenia.

Wspierana przez dyrektora regionalnego OR Świętokrzyskie Dariusza Stachurę postanowiła być ambasadorem programu „Młodzi Sportowcy”  w rodzinnych Kielcach. Już na początku listopada zorganizowała szkolenia z programu, zapraszając zainteresowanych rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz nauczycieli. Wspierały ją uczestniczki szkolenia w Rybniku, Jolanta Łakomiec oraz  Małgorzata Stańczyk. Na rezultaty tego działania nie trzeba było długo czekać.

A oto,  jak sama opisuje to, co dzieje się obecnie w klubie Olimpiad Specjalnych, który powstał w Kielcach, by przedszkolaki mogły ćwiczyć jako Młodzi Sportowcy.

„W dniu 24 listopada 2012 roku w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach, dzięki uprzejmości i przychylności Pani Dyrektor Anity Wiączek oraz ogromnemu zaangażowaniu nauczycielek,  pań  Jolanty Łakomiec i Małgorzaty Stańczyk, powstała sekcja Olimpiad Specjalnych "ISKIERKI", w której swoją przygodę ze sportem rozpoczęli Młodzi Sportowcy. Do sekcji należą przedszkolaki z naszego przedszkola i dzieci niepełnosprawne z innych placówek.  Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sobotę o godz. 10.00 i trwają około 3 godzin. We własnym zakresie dbamy o słodko-owocowy poczęstunek i napoje, a mamy, które posiadają zdolności kulinarne, rozpieszczają Nas słodkimi wypiekami.
Już na pierwszym treningu zaskoczyła nas pozytywnie liczba osób, które o godzinie 10.00 rano w sobotę "wyszły" z ciepłej pościeli i ruszyły do zmagań sportowych.

Następne spotkanie 5 stycznia  przerosło nasze oczekiwania. Pojawiły się całe rodziny (Mama, Tata i Rodzeństwo) i to jest nasz ogromny SUKCES. Dodało nam to jeszcze więcej energii i siły do dalszej pracy. Przekonaliśmy się, że nasze działania mają sens i dają radość. Stwarzają możliwość wspólnego spędzenia czasu całym rodzinom.
W przerwie zmagań sportowych mamy czas na poczęstunek dla dzieciaków i pyszną kawę dla rodziców, przy której możemy porozmawiać na różne poważne i mniej poważne tematy.

Anna Kozak – Zapała

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.