Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne Polska na Pikniku OFIP

30.09.2008

20 września 2008 r. Olimpiady Specjalne Polska uczestniczyły w Pikniku Organizacji Pozarządowych w ramach V Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Wzdłuż Traktu Królewskiego ustawiono namioty, w których 86 organizacji pozarządowych, zajmujących się różnorodnymi dziedzinami życia społecznego, miało szansę zaprezentowania własnej działalności, misji, osiągnięć. Mieliśmy tam i nasze stoisko.

Mimo niemal listopadowej pogody, zimna i siąpiącego deszczu na Trakcie Królewskim pojawiło się mnóstwo spacerowiczów zainteresowanych bogatym programem edukacyjnym i rozrywkowym Pikniku OFIP. Mieliśmy okazję rozmawiać z wieloma zatrzymującymi się przy naszym stoisku zwiedzającymi i opowiadać o działalności i misji naszego Stowarzyszenia. Dla większości było to pierwsze zetknięcie się z Olimpiadami Specjalnymi. Rozdawaliśmy ulotki, foldery reklamowe, emitowaliśmy filmy o Special Olympics, lecz najważniejszym elementem naszej prezentacji był pokaz gry w bocce.

Czterech zawodników Olimpiad Specjalnych – Andrzej, Daniel, Rafał i Darek pod przewodnictwem naszej niezawodnej trenerki Agaty Torbicz na trawniczku obok pomnika Kopernika rozgrywało pojedynek w bocce. Wokół gromadzili się przechodnie zainteresowani zasadami tej mało znanej jeszcze gry; nieliczni próbowali włączyć się w rozgrywki. Przy okazji mogliśmy opowiedzieć o sukcesach sportowych naszych zawodników, zwłaszcza że jednym z obecnych był Andrzej, złoty medalista z Igrzysk w Szanghaju.

Następny Piknik OFIP dopiero za trzy lata, ale już teraz zbieramy nowe pomysły, w jaki sposób skutecznie zaprezentować Olimpiady Specjalne Polska.

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.