Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne w Starych Jabłonkach

7.07.2013

Stare Jabłonki, 7 lipca 2013 – Już za chwilę na siatkarskie boiska w starych Jabłonkach wybiegną zawodnicy i przyjaciele Olimpiad Specjalnych. Najpierw zmierzą się ze sobą drużyny Serbii i Polski. Potem, w specjalnym meczu pokazowym zaprezentują się ambasadorzy Olimpiad, m.in. Vladimir Grbić, Sebastian Świderski, Paweł Papke, Cezary Pazura i Zygmunt Chajzer. Podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciele Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej podpisali porozumienie o współpracy.

Konferencja prasowa, która odbyła się wczoraj wieczorem poświęcona była obecności Olimpiad Specjalnych na Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej – największej i najważniejszej imprezie sportowej tego lata w Polsce. Turniej w Starych Jabłonkach to jednocześnie najbardziej prestiżowa impreza w światowej siatkówce plażowej. Bierze w niej udział prawie dwustu czołowych zawodników tej dyscypliny, a transmisje telewizyjne z boisk ogląda ponad półtora miliarda ludzi na całym świecie. Podczas konferencji podpisano porozumienie między Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne Polska a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Porozumienie zakłada współpracę obu organizacji na rzecz rozwoju i popularyzacji siatkówki wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Współpraca ze związkami sportowymi, m.in. z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, jest dla nas bardzo ważna. Otwiera nam bowiem drogę do rozwijania sportu na naprawdę wysokim poziomie, oraz do działań promocyjnych skierowanych do kibiców i sympatyków sportu w Polsce i na całym świecie – komentował Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska, Bogusław Gałązka.

Na konferencji prasowej obecni byli również przyjaciele Olimpiad Specjalnych, światowej sławy zawodnicy Vladimir Grbić, Sebastian Świderski i Paweł Papke. To oni m.in. zmierzą się dziś po południu w specjalnym, dedykowanym Olimpiadom Specjalnym meczu pokazowym. Dołączą do nich również ambasadorzy Olimpiad – Zygmunt Chajzer i Cezary Pazura. Zanim to jednak nastąpi na piasek wybiegną zunifikowane drużyny Serbii i Polski, złożone z zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych partnerów.

- Sport zunifikowany to zjawisko, które bardzo rozwija się w ruchu Olimpiad Specjalnych. Prócz czysto sportowego ma bowiem walor integracyjny – tłumaczył Bogusław Gałązka.

Siatkarskie emocje w Starych Jabłonkach trwają.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.