Wybierz oddział

Tenisiści z całej Europy wspierają sportowców Olimpiad Specjalnych.

5.03.2015

10 marca 2015r. odbędzie się pierwsza w Polsce edycja Europejskiego Dnia Tenisa Olimpiad Specjalnych. To wydarzenie, organizowane przez Tennis Europe wspólnie z ruchem Olimpiad Specjalnych ma promować tenis wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, a mieszkańcom całej Europy pokazać, że zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną są prawdziwymi sportowcami, którzy wszystkim mogą dostarczyć wspaniałych emocji.
 
W Polsce obchody Europejskiego Dnia Tenisa Olimpiad Specjalnych zbiegają się z wyjątkowym wydarzeniem w profesjonalnym tenisie – pojedynkiem reprezentacji Polski i Litwy w ramach Pucharu Davisa, od 6 do 8 marca w Płocku. ITF, Polski Związek Tenisa i Olimpiady Specjalne Polska podczas tego wydarzenia wspólnie podkreślą jedność tenisowego świata, którego ważną część stanowi tenis osób z niepełnosprawnością intelektualną. 
 
„Olimpiady Specjalne poprzez sport zmieniają życie ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i promują szacunek, akceptację oraz walkę z wykluczeniem. Tennis Europe od 2012 roku współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi. Wtedy wspólnie ogłosiliśmy nasze wsparcie dla idei oraz sportowców ruchu Olimpiad Specjalnych. 10 marca br. we współpracy z Olimpiadami Specjalnymi, federacjami  i klubami tenisowymi oraz wieloma innymi organizacjami w Europie odbędzie się szereg wydarzeń, pokazujących możliwości zawodników Olimpiad Specjalnych, m.in. mecze pokazowe czy dni otwarte” – powiedział Olli Mäenpää Chief Executive Officer Tennis Europe, organizacji zrzeszającej europejskie krajowe federacje tenisa.
 
 Przed meczem deblowym, który rozpocznie się 7 marca o godz. 14:00, zawodnicy Olimpiad Specjalnych wprowadzą na korty tenisistów reprezentujących Polskę i Litwę a publiczność otrzyma informację o bardzo ważnej roli tenisa w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas wydarzenia tenisiści Olimpiad Specjalnych będą mieli także możliwość spotkania z zawodnikami reprezentacji Polski, w tym z Łukaszem Kubotem i Marcinem Matkowskim, oficjalnymi ambasadorami Olimpiad Specjalnych.
 
 
W ramach Olimpiad Specjalnych w Polsce trenuje ponad 200 tenisistów z niepełnosprawnością intelektualną. Na co dzień trenują w Klubach Olimpiad Specjalnych Polska w 18 Oddziałach Regionalnych i korzystają również z profesjonalnej wiedzy 24 trenerów. To osoby, które dzięki sportowi zmieniają swoje życie, jednocześnie pokazując społeczeństwu piękno sportowego ducha.
„Tenis jako sport indywidualny uczy niezależności i samodyscypliny. Kształci także umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i strategicznego myślenia. Gra w tenisa daje większą pewność siebie, odwagę i wiarę we własne umiejętności. Sportowa rywalizacja oprócz satysfakcji daje szerokie możliwości społecznej integracji i nawiązywaniu znajomości i budowaniu społecznych relacji” – powiedziała   Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
 
W 2015 roku  odbędzie się pięć  regionalnych turniejów tenisa ziemnego Olimpiad Specjalnych w: Grudziądzu (9 maja), Sieradzu (2 czerwca), Kędzierzynie-Koźlu (10 czerwca), Tychach (12 czerwca), Szczecinie (9 grudnia). Tenis ziemny będzie jedną z dyscyplin V Podlaskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Białymstoku (23-25 września)
 
Tenisiści z niepełnosprawnością intelektualną będą także reprezentować barwy Polski na Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles, które będą trwały od 24 lipca  do 2 sierpnia 2015 roku.
 
Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają 4,2 miliona sportowców reprezentujących 30 dyscyplin ze 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność – w 1983 roku. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to 17,5 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 7,5 tysiąca wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 oddziałach regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Olimpiady Specjalne Polska Honorowym Patronatem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska.
 
 
Dodatkowych informacji udziela:
Przemysław Śmiałkowski
+48 518 930 104
[email protected]

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.