Wybierz oddział

Komunikat.

16.10.2020

Komunikat Komitetu Wykonawczego.

W dobie szerzącej się epidemii SARS COV2, w trosce o zdrowie i życie zawodników, trenerów, organizatorów zawodów, wolontariuszy, działaczy i ich rodzin, Komitet Wykonawczy Olimpiad Specjalnych Polska w dniu 15 października br. o godz. 18.15 podjął decyzje:

  1. Odwołanie organizacji II części Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020, które miały się odbyć w Bydgoszczy w dniach 20-23 października br.;
  2. Zawieszenie organizacji zawodów ogólnopolskich i makroregionalnych w terminie 16.10-15.11.2020r.;
  3. Zaleca Oddziałom Regionalnym przestrzeganie reżimu sanitarnego oraz przeciwdziałanie zagrożeniom epidemiologicznym w organizacji zawodów regionalnych i lokalnych oraz organizacji zajęć treningowych;

Powyższa decyzja została podjęta po informacjach wynikających z konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia dnia 15 października br., w oparciu o wprowadzone oraz wprowadzane obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej, zalecenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.10.2020r. by dyrektorzy szkół wprowadzali zakaz organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych oraz po wielu rozmowach z uczestnikami, organizatorami zawodów itd.

Mamy świadomość, że nie wprowadzono obostrzenia, które zakazuje organizacji zawodów sportowych, ale dbając o zdrowie i życie naszych zawodników, trenerów i  działaczy oraz ich rodzin, nie możemy w tym trudnym dla kraju i społeczeństwa momencie ryzykować bezpieczeństwa nas wszystkich. Mamy świadomość, że mimo przestrzegania reżimu sanitarnego oraz zapewniając bezpieczeństwo sanitarne narażamy ludzi na potencjalne zachorowania, a tego musimy uniknąć.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich zawodników i ich rodzin, trenerów, organizatorów i działaczy oraz wszystkich współpracujących z nami instytucji publicznych, partnerów i sponsorów, mediów o wsparcie w tej trudnej decyzji i zrozumienie.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Z poważaniem,

członkowie Komitetu Wykonawczego:

Joanna Styczeń-Lasocka, Małgorzata Strzakowska, Małgorzata Inowolska-Gniado, Tomasz Jasion, Krzysztof Gąsłowski

 

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.