Wybierz oddział

XII Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych już w ten weekend!

18.06.2021

70 sportowców weźmie udział w XII Ogólnopolskim Mityngu Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych, który rozpocznie się 18 czerwca w Warszawie. Wydarzenie to skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju.

Trójbój siłowy jest dyscypliną sportową kompleksowo sprawdzającą siłę mięśni całego ciała. W jej skład wchodzą trzy boje, wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc tyłem na ławeczce oraz martwy ciąg. Jest też jedną z najpopularniejszych dyscyplin Olimpiad Specjalnych w Polsce, głównie ze względu na łatwość organizacji treningów i dostępność sprzętu. 

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska z determinacją i entuzjazmem pracują na treningach i rywalizują podczas zawodów. Szczególnie trójbój siłowy wymaga od nich zaangażowania, wytężonych i regularnych treningów - powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.  Jednak stawką od lat jest coś więcej niż medale czy sprawność fizyczna. Razem walczymy ze stereotypami i przełamujemy bariery  - dodaje.

Główną ideą Olimpiad Specjalnych jest akceptacja i włączenie społeczne osób z niepełnosprawnością intelektualną do codziennego życia. Motorem napędowym jest tu przede wszystkim sport, który jest doskonałym motywatorem. Rywalizacja pomaga zawodnikom kształcić postawy społeczne oraz sprzyja samodzielności. Kontakt sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z wielkimi gwiazdami polskich aren pomaga wzmocnić poczucie własnej wartości, pewności siebie oraz dodaje odwagi podczas sportowych zmagań. Daje też poczucie udziału w prawdziwej rywalizacji. Pozwala zawodnikom czuć się akceptowanym i przede wszystkim dodaje siły. Mimo tego, że zawodnicy startujący w Olimpiadach Specjalnych tak jak wszyscy chcą wygrywać, nie jest to ich najważniejszym celem. „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – tak brzmi przysięga zawodników Olimpiad Specjalnych, która duży nacisk kładzie na samą rywalizację, wystartowanie w wydarzeniu i przede wszystkim walkę do końca.

XII Ogólnopolski Mityng Trójboju Siłowego Olimpiad Specjalnych organizowany jest przez Biuro Narodowe Olimpiad Specjalnych Polska. Instytucje wspierające wydarzenie to: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

 

Program turnieju:

18 czerwca 2021 r. /piątek/ 
15:00-17:00 ważenie, trening obserwowany, rejestracja i weryfikacja dokumentacji
17:30 Ceremonia Otwarcia 

19 czerwca 2021 r. /sobota/ 
9:00-17:00 zawody

20 czerwca 2021 r. /niedziela/ 
9:00 - 12:00 zawody
12.00 Ceremonia Zamknięcia

 

Miejsce zawodów:
Hala Kusocińskiego, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, 
ul. Marymoncka 34

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.