Wybierz oddział

Centrum Mowy i Słuchu MEDINCUS dla Młodych Sportowców.

20.10.2022

Olimpiady Specjalne Polska rozpoczynają współpracę z Centrum Mowy i Słuchu MEDINCUS, które zostało partnerem medycznym programu „Młodzi Sportowcy”. Już 22 października specjaliści MEDINCUS zbadają słuch 60-u zawodników z niepełnosprawnością intelektualną podczas Dnia Młodych Sportowców w Toruniu.

 

Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-12 lat oraz ich rodziny w świat sportu. Młodsze dzieci (do siedmiu lat) poznają w programie uniwersalne gry i zabawy sportowe, które mogą później być wykorzystywane podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolu oraz w grupach rówieśniczych. Dla starszych dzieci (do dwunastego roku życia) program oferuje treningi sportowe w różnych dyscyplinach, np. piłce nożnej, kolarstwie i koszykówce. Dzięki temu „Młodzi Sportowcy” zdobywają nowe umiejętności i uczą się funkcjonowania w grupie.

 

Partnerem medycznym programu „Młodzi sportowcy” zostało Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. To sieć, którą tworzą szpital w podwarszawskich Kajetanach, 15 placówek medycznych w Polsce i 8 filii zagranicznych. Pacjenci mogą w nich skorzystać z opieki lekarzy otolaryngologów, audiologów, foniatrów, a także logopedów, surdopedagogów, psychologów, inżynierów klinicznych oraz protetyków słuchu. Grupa MEDINCUS powstała 20-lat temu, przez ten czas jej zespół przeprowadził 60 tysięcy operacji i setki tysięcy konsultacji medycznych.

Biorąc za cel promocję profilaktyki specjaliści MEDINCUS przeprowadzą w Toruniu przesiewowe badania słuchu u najmłodszych zawodników. Pozwolą one ocenić funkcjonowanie ich narządu słuchu.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.