Wybierz oddział

Europejski Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej zakończony! Triumf Serbii!

8.06.2013

Po niezwykle emocjonującym finale, Serbowie pokonali reprezentację Rumunii 2:1 i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie, a pierwsza bramka padła chwilę po rozpoczęciu spotkania. Drużyna Rumunii przeprowadziła składną akcję i mogła cieszyć się z prowadzenia. Serbowie szybko zabrali się do pracy, jednak na wyrównanie trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił kapitan reprezentacji Serbii. Gdy wydawało się, że finał zakończy się remisem i potrzebne będzie rozegranie dogrywki, Serbowie wykorzystali jedną ze swoich ostatnich szans i zdobyli drugą bramkę, dająca im zwycięstwo w całym turnieju.

W meczu o 3. miejsce pomiędzy Francją a Słowacją również nie brakowało emocji. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W końcówce to jednak Francja zdołała zdobyć trzecią bramkę i zapewniła sobie trzecie miejsce.

6. Polska – dzika karta

Po zakończeniu rywalizacji sportowych przyszedł czas na ceremonię zamknięcia Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Zunifikowanej. Wszyscy zawodnicy otrzymali wyróżnienia z rąk ambasadorów: Christiana Karembeu, Michała Żewłakow, Andrzeja Szarmach i Romana Kosecki. Na zakończenie uroczystości zgromadzeni na stadionie Legia mogli obejrzeć pokaz freestyle w wykonaniu Petera Kovacsa.