Wybierz oddział

Kolejna nagroda dla filmu „Dzieci Mniejszego Księcia” w reżyserii Zbigniewa Rytela

16.04.2013

Reżyser, o którym wspominaliśmy już niejednokrotnie na łamach naszej strony został po raz kolejny doceniony za pełnometrażowy dokument opowiadający o osobach  niepełnosprawnych intelektualnie, dla których sport jest nie tylko aktywnością fizyczną, ale sposobem na życie, odnalezieniem swojego miejsca w społeczeństwie oraz wspaniałą przygodą.

To już kolejny sukces filmu, który cieszy się uznaniem podczas festiwali na całym świecie. „Dzieci Mniejszego Księcia” zdobyły między innymi honorowe wyróżnienie („Mention d’Honneur”) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie w zeszłym roku.

5 kwietnia 2013 roku produkcja Redakcji Publicystyki TVP Sport zrealizowana przy ścisłej współpracy z Olimpiadami Specjalnymi została po raz kolejny doceniona przez międzynarodowe jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Dżakarcie (International Film Festival for Environment, Health, and Culture). Film „Dzieci Mniejszego Księcia”, którego autorem jest Zbigniew Rytel  otrzymał honorowe wyróżnienie („Honorable Mention”) w kategorii filmów dokumentalnych.

Tym którzy jeszcze nie wiedzą, lub tym którzy zapomnieli przypominamy, że film opowiada o zawodnikach Olimpiad Specjalnych Polska, którzy w 2011 roku wzięli udział w  Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Atenach. Autorem zdjęć jest Marcin Peresada, montaż Bogusława Koziarskiego.

Informację na temat poprzedniej nagrody można znaleźć tu>>

Dłuższy wywiad z reżyserem jest dostępny tutaj>>

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.