Wybierz oddział

Piłkarze T-Mobile Ekstraklasy grali dla Olimpiad Specjalnych

21.05.2013

Takich emocji jak w 27. kolejce T-Mobile Ekstraklasy nie było już dawno. Legia pokonała Lecha 1:0 i jest bliżej tytułu, ciekawie było również w dole tabeli, gdzie wciąż toczy się walka o utrzymanie. W sumie na trybunach wszystkich stadionów zasiadło ponad 100 tysięcy kibiców. Przed każdym ze spotkań dowiedzieli się czym są Olimpiady Specjalne. Opowiedzieli o tym sami piłkarze.

Zobacz zdjęcia z 27. kolejki T-Mobile Ekstaklasy, gdzie pojawili się zawodnicy Olimpiad Specjalnych na naszym Facebooku

27. kolejka T-Mobile Ekstraklasy rozegrana od 17 do 20 maja dedykowana była Olimpiadom Specjalnym. Piłkarze zostali wprowadzeni przez zawodników Olimpiad Specjalnych, ubranych w koszulki z logo Olimpiad Specjalnych i UEFA Respect. Na murawach pojawiły się również flagi organizacji.

Bez precedensu było odczytanie informacji o misji Olimpiad Specjalnych, co tuż przed początkowym gwizdkiem uczynili piłkarze gospodarzy wszystkich klubów Ekstraklasy. Informację czytały gwiazdy ligi takie jak m.in. Michał Żewłakow czy Sebastian Mila. Żewłakow jest również ambasadorem zbliżającego się Europejskiego Turnieju Piłki Nożnej Zunifikowanej.

O udziale zawodników Olimpiad Specjalnych w 27. kolejce można przeczytać np. na oficjalnej stronie Górnika.

Współpraca Olimpiad Specjalnych Polska i T-Mobile Ekstraklasy przy 27. kolejce odbyła się w ramach trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. ''Tydzień'' gromadzi na polskich boiskach tysiące zawodników z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodach regionalnych, organizowanych na terenie całego kraju, w sumie udział weźmie: 2168 zawodników, 428 trenerów i 411 wolontariuszy.

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych zrzesza 52 000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 45 krajach Europy i Eurazji. W ramach Tygodnia UEFA współpracuje z 35 narodowymi federacjami piłkarskimi.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.