Wybierz oddział

Bądź FIT!

kwiecień 2020

#Zostańwdomu i trenuj z Olimpiadami Specjalnymi!

Zapraszamy do wspólnych treningów z zawodnikami Special Olympics z całego świata! W najbliższych dniach zaprezentujemy Wam serię krótkich filmów z propozycjami ćwiczeń, które każdy z nas może wykonywać w domu! Dbajmy o swoje zdrowie zgodnie z zasadami #FIT5 i #BądźFit, trenujmy i #GrajmyRazem!!

W pierwszym filmiku zachęcamy do budowania wytrzymałości – proponujemy Wam trzy ćwiczenia na pierwszym, najniższym poziomie trudności:

 

 

W drugim wideo proponujemy Wam kilka ćwiczeń zwiększających gibkość! Na filmie zobaczycie zawodników Olimpiad Specjalnych z różnych stron świata, którzy pokażą Wam jak wykonać między innymi ukłon japoński:

 

W trzecim filmie wspólnie z #Fit5 zachęcamy was do rozwijania siły – prezentujemy kilka propozycji ćwiczeń siłowych do wykonania samodzielnie. Zapraszamy i #GrajmyRazem !

 

 

Czwarty film prezentuje ćwiczenia wytrzymałościowe #FIT5 na poziomie drugim:

 

 

W filmie numer pięć proponujemy kilka ćwiczeń siłowych na poziomie 2:

 

 

W szóstym materiale wideo proponujemy Wam serię ćwiczeń rozciągających na poziomie drugim, które możecie wykonać samodzielnie w domu:

 

Zapraszamy do ćwiczeń na poziomie trzecim! Poniższy film prezentuje propozycje ćwiczeń wytrzymałościowych:

 

Ósmy film to propozycja ćwiczeń siłowych dla poziomu trzeciego:

 

Dzisiaj pokażemy Wam, jak pracować nad gibkością swojego ciała! Ćwiczenia rozciągające z poniższego filmu to świetna propozycja na domowy trening !!

 

 

Dziesiąte wideo prezentuje ćwiczenia wytrzymałościowe na poziomie czwartym: 

 

 

W kolejnym filmie proponujemy Wam sześć ćwiczeń #BądźFit, rozwijających siłę. To zestaw dla czwartego z 5 poziomów trudności:

 

Zaczynamy piąty, najwyższy poziom ćwiczeń #BądźFit! Na początek proponujemy Wam zestaw ćwiczeń rozwijających gibkość

 

Kolejny film to zestaw aż 6 ćwiczeń siłowych #BądźFit na najwyższym, 5 poziomie! 

 

W ostatnim, piętnastym filmie zapraszamy na ćwiczenia wytrzymałościowe #BądźFit na poziomie piątym!

 

 

rok 2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym Projekcie Olimpiad Specjalnych "Bądź FIT".

Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną (NI). Bądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów. Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów zajęć  dot. zdrowego stylu życia, aby wysiłek fizyczny wspierany był zdrowa dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem. Bardzo ważny jest balans każdego z nas w czterech podstawowych filarach życia:
1. emocje - samopoczucie;
2. aktwyność fizyczna;
3. zdrowa dieta;
4. aktywność społeczna;
Bądź FIT to ośmiotygodniowy program, który traktuje o zdrowiu sportowców. Podczas jednego z treningów w tygodniu, trener organizuje czas na edukację i tzw. pogadanki oparte na powyższych filarach dobrego samopoczucia.  Bądź FIT  jest wysoce adaptowalny do drużyn, środowiska i dostępnych zasobów. Uczestnicy proszeni są o ustalenie celu dla siebie na początku programu i dążenie do niego w ciągu kilku tygodni. Trenerzy są zachęcani do wyboru swoich tematów w zależności od założonego wcześniej celu. Nie wszyscy uczestnicy programu Bądź FIT potrzebują lub chcą pracować nad tymi samymi aspektami fitness i wellness, dlatego Projekt został zaprojektowany tak aby umożliwiał elastyczność w edukacji, tak więc każde spotkanie może być dostosowane do konkretnych potrzeb. Trenerzy są proszeni o śledzenie i dokumentowanie wyników i wskaźników w oparciu o cele (np. ciśnienia krwi, zaangażowanie społeczne, masy ciała lub zdrowych nawyków) i wspieranie swoich zawodników. Dlaczego warto wdrożyć Projekt w regularne treningi? Trenerzy dążą do przygotowania zawodnika do zawodów, aby zawodnik mógł dać z siebie jak najwięcej musi zadbać o swoje życie emocjonalne, społeczne, higienę osobistą i dietę. Trenerzy jako autorytety mogą wesprzeć naszych zawodników w tym.

 

 

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.