kwiecień 2020
#Zostańwdomu i trenuj z Olimpiadami Specjalnymi!
W pierwszym filmiku zachęcamy do budowania wytrzymałości – proponujemy Wam trzy ćwiczenia na pierwszym, najniższym poziomie trudności:
Ćwiczenia – poziom I
W pierwszym filmiku zachęcamy do budowania wytrzymałości – proponujemy Wam trzy ćwiczenia na pierwszym, najniższym poziomie trudności:
W drugim wideo proponujemy Wam kilka ćwiczeń zwiększających gibkość! Na filmie zobaczycie zawodników Olimpiad Specjalnych z różnych stron świata, którzy pokażą Wam jak wykonać między innymi ukłon japoński:
W trzecim filmie wspólnie z #Fit5 zachęcamy was do rozwijania siły – prezentujemy kilka propozycji ćwiczeń siłowych do wykonania samodzielnie. Zapraszamy i #GrajmyRazem !
Ćwiczenia – poziom II
Czwarty film prezentuje ćwiczenia wytrzymałościowe #FIT5 na poziomie drugim:
W filmie numer pięć proponujemy kilka ćwiczeń siłowych na poziomie 2:
W szóstym materiale wideo proponujemy Wam serię ćwiczeń rozciągających na poziomie drugim, które możecie wykonać samodzielnie w domu:
Ćwiczenia – poziom III
Zapraszamy do ćwiczeń na poziomie trzecim! Poniższy film prezentuje propozycje ćwiczeń wytrzymałościowych:
Ósmy film to propozycja ćwiczeń siłowych dla poziomu trzeciego:
Dzisiaj pokażemy Wam, jak pracować nad gibkością swojego ciała! Ćwiczenia rozciągające z poniższego filmu to świetna propozycja na domowy trening !!
Ćwiczenia – poziom IV
Dziesiąte wideo prezentuje ćwiczenia wytrzymałościowe na poziomie czwartym:
W kolejnym filmie proponujemy Wam sześć ćwiczeń #BądźFit, rozwijających siłę. To zestaw dla czwartego z 5 poziomów trudności:
Ćwiczenia – poziom V
Zaczynamy piąty, najwyższy poziom ćwiczeń #BądźFit! Na początek proponujemy Wam zestaw ćwiczeń rozwijających gibkość
Kolejny film to zestaw aż 6 ćwiczeń siłowych #BądźFit na najwyższym, 5 poziomie!
W ostatnim, piętnastym filmie zapraszamy na ćwiczenia wytrzymałościowe #BądźFit na poziomie piątym!
rok 2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym Projekcie Olimpiad Specjalnych „Bądź FIT”.
Jest to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną (NI). Bądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów. Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów zajęć dot. zdrowego stylu życia, aby wysiłek fizyczny wspierany był zdrowa dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem.
Bardzo ważny jest balans każdego z nas w czterech podstawowych filarach życia:
- emocje – samopoczucie;
- aktwyność fizyczna;
- zdrowa dieta;
- aktywność społeczna;
Bądź FIT to ośmiotygodniowy program, który traktuje o zdrowiu sportowców. Podczas jednego z treningów w tygodniu, trener organizuje czas na edukację i tzw. pogadanki oparte na powyższych filarach dobrego samopoczucia. Bądź FIT jest wysoce adaptowalny do drużyn, środowiska i dostępnych zasobów. Uczestnicy proszeni są o ustalenie celu dla siebie na początku programu i dążenie do niego w ciągu kilku tygodni. Trenerzy są zachęcani do wyboru swoich tematów w zależności od założonego wcześniej celu. Nie wszyscy uczestnicy programu Bądź FIT potrzebują lub chcą pracować nad tymi samymi aspektami fitness i wellness, dlatego Projekt został zaprojektowany tak aby umożliwiał elastyczność w edukacji, tak więc każde spotkanie może być dostosowane do konkretnych potrzeb. Trenerzy są proszeni o śledzenie i dokumentowanie wyników i wskaźników w oparciu o cele (np. ciśnienia krwi, zaangażowanie społeczne, masy ciała lub zdrowych nawyków) i wspieranie swoich zawodników. Dlaczego warto wdrożyć Projekt w regularne treningi? Trenerzy dążą do przygotowania zawodnika do zawodów, aby zawodnik mógł dać z siebie jak najwięcej musi zadbać o swoje życie emocjonalne, społeczne, higienę osobistą i dietę. Trenerzy jako autorytety mogą wesprzeć naszych zawodników w tym.