Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne

18.05.2017
       W dniu 26 kwietnia 2017 r. na boiskach ZPEW odbył się XV Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym brały udział reprezentacje 10 klubów OSP województwa dolnośląskiego. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska -  Dolnośląskie, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych oraz działający w placówce klub Olimpiad Specjalnych „Jeżyk”. Do rywalizacji zgłosiły się następujące drużyny:
8.06.2013
 - Zawodnicy Olimpiad Specjalnych walczą z takim samym zaangażowaniem jak profesjonaliści. Musimy ich wspierać i uczyć innych tolerancji. Otwierać ich serca i umysły - powiedział mistrz świata i Europy Christian Karembeu. Francuz przyjechał do Warszawy na Europejski Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych.
15.06.2021
W dniach 11-13.06 uczniowie trenujący w Klubie Olimpiad Specjalnych „Tacy Sami” uczestniczyli w sesjach treningowych z piłki koszykowej. Na wyjeździe do Głogówka uczestniczyli uczniowie: Angelika Krasulak, Wojtek Górniak, Łukasz Ogorzałek, Michał Glaziński, Stanisław Brzyski, Kamil Małecki. W skład zespołu weszli również zawodnicy - partnerzy ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi - łącznie 4 zawodników. 
22.01.2021
Olimpiady Specjalne powołały Kadrę Ambasadorów na rok przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Kazań 2022.  
8.08.2018
W dniu 23 czerwca 2018 w Krakowie odbył zjazd sprawozdawczo - wyborczy Małopolskiego Oddziału Olimpiad Specjalnych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Władz Oddziału, przedstawiciel Biura Narodowego Olimpiady Specjalne - Polska, delegaci Klubów Olimpiad Specjalnych z Małopolski oraz Członek - Zawodnik i przedstawiciel Rodziców Zawodników. Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności Oddziału Regionalnego w latach 2014-2018. Delegaci udzielili Zarządowi absolutorium.
17.11.2016
W środę, 16 listopada, w 250 lokalizacjach w całej Polsce (Górny Śląsk, Kraków, Łodź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, i Wrocław) pojawiły się wyjątkowe billboardy, które zachęcają do kibicowania i wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych.
28.04.2015
W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Szczecinie odbył się Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie. Miejscem imprezy była kręgielnia MK Bowling w Centrum Handlowym Galaxy, na której trenują na codzień również nasi zawodnicy. Organizatorem imprezy był oddział regionalny Olimpiad Specjalnych - Zachodniopomorskie oraz Uczniowski Klub Sportowy Iskierka. 57 zawodników z 6 klubów województwa zachodnioporskiego rywalizowało w grze pojedyńczej, podwójnej oraz grach zespołowych.
20.12.2013
W ramach Europejskiego Tygodnia Olimpiad Specjalnych nasi uczniowie wraz z opiekunami. Podczas ceremonii otwarcia meczu pomiędzy AZS KOSZALIN a Energą Czarnymi Słupsk, uczniowie SOSW przybijali symboliczne piątki i uczestniczyli w okrzykach „bojowych” sztabów szkoleniowych. Zawodnicy obydwu zespołów na rozpoczęcie meczu wyszli w koszulkach z logo OLIMPIAD SPECJALNYCH. Naszym uczniom towarzyszyła radość, że mogą się spotkać z zawodnikami. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
20.12.2013
W dniu 4 grudnia 2013 roku, na kortach przy ul. Wojska Polskiego 121 w Szczecinie, odbył się V regionalny Turniej Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie. W imprezie udział wzięło 44 zawodników zrzeszonych w klubach naszego województwa. Zawody zostały zorganizowane przez Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych Polska, UKS ISKIERKA działający przy
20.12.2013
- Założyliśmy sobie, że niepełnosprawność Oli nie będzie nam przeszkadzała. A żeby nam nie przeszkadzała, to musieliśmy włożyć wiele pracy w to, żeby Ola się do nas dostroiła i nauczyła się z nami spędzać czas. Hasła kampanii to całe nasze życie z nią. Oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać, ale na końcu zostaje zawsze to samo – szczęście naszego dziecka – mówią rodzice Oli Błaszyk.

Strony

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.