Wybierz oddział

Olimpiady Specjalne

18.05.2017
       W dniu 26 kwietnia 2017 r. na boiskach ZPEW odbył się XV Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym brały udział reprezentacje 10 klubów OSP województwa dolnośląskiego. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska -  Dolnośląskie, Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych oraz działający w placówce klub Olimpiad Specjalnych „Jeżyk”. Do rywalizacji zgłosiły się następujące drużyny:
8.06.2013
 - Zawodnicy Olimpiad Specjalnych walczą z takim samym zaangażowaniem jak profesjonaliści. Musimy ich wspierać i uczyć innych tolerancji. Otwierać ich serca i umysły - powiedział mistrz świata i Europy Christian Karembeu. Francuz przyjechał do Warszawy na Europejski Turniej Piłki Nożnej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych.
15.06.2021
W dniach 11-13.06 uczniowie trenujący w Klubie Olimpiad Specjalnych „Tacy Sami” uczestniczyli w sesjach treningowych z piłki koszykowej. Na wyjeździe do Głogówka uczestniczyli uczniowie: Angelika Krasulak, Wojtek Górniak, Łukasz Ogorzałek, Michał Glaziński, Stanisław Brzyski, Kamil Małecki. W skład zespołu weszli również zawodnicy - partnerzy ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi - łącznie 4 zawodników. 
22.01.2021
Olimpiady Specjalne powołały Kadrę Ambasadorów na rok przed Światowymi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Kazań 2022.  
8.08.2018
W dniu 23 czerwca 2018 w Krakowie odbył zjazd sprawozdawczo - wyborczy Małopolskiego Oddziału Olimpiad Specjalnych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Władz Oddziału, przedstawiciel Biura Narodowego Olimpiady Specjalne - Polska, delegaci Klubów Olimpiad Specjalnych z Małopolski oraz Członek - Zawodnik i przedstawiciel Rodziców Zawodników. Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie z działalności Oddziału Regionalnego w latach 2014-2018. Delegaci udzielili Zarządowi absolutorium.
17.11.2016
W środę, 16 listopada, w 250 lokalizacjach w całej Polsce (Górny Śląsk, Kraków, Łodź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, i Wrocław) pojawiły się wyjątkowe billboardy, które zachęcają do kibicowania i wspierania zawodników Olimpiad Specjalnych.
28.04.2015
W dniu 28 kwietnia 2015 r. w Szczecinie odbył się Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie. Miejscem imprezy była kręgielnia MK Bowling w Centrum Handlowym Galaxy, na której trenują na codzień również nasi zawodnicy. Organizatorem imprezy był oddział regionalny Olimpiad Specjalnych - Zachodniopomorskie oraz Uczniowski Klub Sportowy Iskierka. 57 zawodników z 6 klubów województwa zachodnioporskiego rywalizowało w grze pojedyńczej, podwójnej oraz grach zespołowych.
20.12.2013
W ramach Europejskiego Tygodnia Olimpiad Specjalnych nasi uczniowie wraz z opiekunami. Podczas ceremonii otwarcia meczu pomiędzy AZS KOSZALIN a Energą Czarnymi Słupsk, uczniowie SOSW przybijali symboliczne piątki i uczestniczyli w okrzykach „bojowych” sztabów szkoleniowych. Zawodnicy obydwu zespołów na rozpoczęcie meczu wyszli w koszulkach z logo OLIMPIAD SPECJALNYCH. Naszym uczniom towarzyszyła radość, że mogą się spotkać z zawodnikami. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
20.12.2013
W dniu 4 grudnia 2013 roku, na kortach przy ul. Wojska Polskiego 121 w Szczecinie, odbył się V regionalny Turniej Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie. W imprezie udział wzięło 44 zawodników zrzeszonych w klubach naszego województwa. Zawody zostały zorganizowane przez Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych Polska, UKS ISKIERKA działający przy
20.12.2013
- Założyliśmy sobie, że niepełnosprawność Oli nie będzie nam przeszkadzała. A żeby nam nie przeszkadzała, to musieliśmy włożyć wiele pracy w to, żeby Ola się do nas dostroiła i nauczyła się z nami spędzać czas. Hasła kampanii to całe nasze życie z nią. Oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać, ale na końcu zostaje zawsze to samo – szczęście naszego dziecka – mówią rodzice Oli Błaszyk.

Strony

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.