Wybierz oddział

Aktualności

2017

Zapraszamy na badania do Katowic, Bydgoszczy, Trzcianki, Drzonkowa i Poznania:)

2016

W dniach 10-11 czerwca podczas letnich Igrzysk OS stanu Nowy Jork w Brockport odbyło się szkolenie dla koordynatorów nowego programu zdrowotnego Strong Minds Strong Body. Program jest obecnie na etapie pilotażu a jego podstawowym celem jest rozpoznanie głównych czynników stresogennych oraz kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem u zawodników Olimpiad Specjalnych. W szkoleniu brało udział 22 psychologów, psychiatrów i specjalistów adaptowanej aktywności fizycznej z całego świata. Ich zadaniem było wypracowanie wspólnych standardów dla poszczególnych elementów programu, uwzględniając różnice kulturowe i możliwości organizacyjne. Funkcję Narodowego koordynatora Klinicznego w Polsce pełnił będzie dr  Maciej Wilski z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, który jest psychologiem współpracującym od wielu lat z Olimpiadami Specjalnymi w różnych projektach badawczych. 
11 czerwca - czekamy na zawodników kajakarstwa i biegów przełajowych w Kwidzynie! będziemy badać zeby i uszy! Czekamy:)

3 Year Healthy Community Project(2016-2019) - z przyjemnością zaczynamy 3-letni projekt, w którym będziemy wspierać badania Zdrowych Sportowców inicjatywami promujacymi zdrowy styl życia. Ruszamy w maju! czekajcie na pomysły naszych doradców!

18-19 marca 2016r. - Białystok - Zdrowi Sportowcy na Igrzyskach - ponad 93osobowa ekipa lekarzy, fizjoterapeutów, okulistów, audiologów, laryngologów, dietetyków, podiatrów, ortopedów i wielu innych specjalistów przebadała naszych zawodników w 6 projektach. Działo sie!

2015 - zapraszamy lekarzy, przychodnie, klinki do współpracy!
Czekając na zawody i badania w 2015r. zachęcamy lekarzy do wpsółpracy z nami. Jeśli chcesz do nas dołączyć, jeśli Twoja przychodnia/klinika jest gotowa przyjmować osoby z niepełnosprawnością intelektualną czekamy na Ciebie! Napisz [email protected] odezwiemy sie do Ciebie!

Zaczynamy 30 - lecie!
Zapraszamy na stronę po materiały dot. Programu 'Zdrowi Sportowcy'  http://www.olimpiadyspecjalne.pl/pliki-do-pobrania
W 2015 r. zapraszamy na jesienne zawody, podczas których bedziemy realizować Program 'Zdrowi Sportowcy'. Juz wkrótce więcej informacji.

Rok 2014 za nami!

Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, ekspertom, partnerom-sponsorom, Koordynatorom Klinicznym oraz uczelniom i szkołom medycznym za kolejny dobry rok programu ‘Zdrowi Sportowcy’. Słowo RAZEM nabiera dzięki nam wszystkim nowego wymiaru. Dziękuje, że jesteśmy razem!

Badania organizowaliśmy podczas zawodów bocce i kajakarstwa w Katowicach i Chorzowie oraz podczas Igrzysk w Bydgoszczy. Kolejny raz team’y naszych koordynatorów klinicznych pokazały, że przy wsparciu rzeszy wolontariuszy można w kilka godzin poprzez badania screeningowe dać naszym zawodnikom szansę na zmianę jakości życia. Dzięki współpracy z Phonak Polska i Fundacją Hear the World kolejnych 10 zawodników ma szanse na otrzymanie indywidualnych aparatów słuchowych. Poprzez wspieranie fundacji non-profit Hear The World wiodący producent systemów wspomagających słyszenie – Sonova wyrównuje szanse i poprawia jakość życia osób z ubytkiem słuchu na całym świecie. Grupa Sonova w szczególności wspiera projekty dla dzieci z wadą słuchu pomagając im prawidłowo rozwijać się i nadążać za rówieśnikami. Hear The World jest wspierane przez ponad 60 ambasadorów a są to mi.in.: Bryan Adams, Annie Lennox, Sting czy Joss Stone. (warto wsadzić fote jakiegoś ambasadora, co)
W tym roku, współpraca z Essilor Polska oraz Safilo to rozdanych ponad 215 okularów korekcyjnych, 77 gogli sportowych oraz 180okularów przeciwsłonecznych. Nie zawiedli nas nasi stali partnerzy Technomex Spółka z o.o., Oticon Polska Sp. z o.o. oraz Oculus Spółka z o.o., którzy zagwarantowali wysokiej jakości sprzęt do badań. Poza tym jak zawsze Procter & Gamble zadbał o kosmetyki, które zachęcają do dbania o higienę osobistą. Do współpracy zaprosiliśmy nowego partnera portal DENTONET.pl pacjenci . Dzięki niemu, zawodnicy uzyskali możliwość wykonania badań przesiewowych za pomocą urządzenia Oralitest. Badanie to umożliwia szybką i skuteczną identyfikację nawet kilku milimetrowych zmian zapalnych i przednowotworowych, rozwijających się w głębszych warstwach błony śluzowej jamy ustnej. W przypadku wykrycia niepokojących objawów pacjent jest kierowany na dodatkowe badania, które umożliwiają postawienie ostatecznej diagnozy. Badanie za pomocą urządzenia Oralitest trwa zaledwie 2-5 minut, jest przy tym całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla pacjentów. Poza tym partnerami medialnymi projektu ‘Zdrowy Uśmiech’ zostali: bestom dentonet.pl, dentowizja.pl oraz edentico. 
Dzięki współpracy z ostatnimi partnerami nie tylko promujemy projekt ‘Zdrowy Uśmiech’, ale również pozostałe działania Olimpiad Specjalnych Polska. Byliśmy partnerem wydarzenia 11 września br. w Poznaniu pn. Dawniej pomoc, dziś asysta. I Ogólnopolska Konferencja Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. Ponad 300 higienistek i asystentek stomatologicznych z całej Polski miało szanse usłyszeć o naszym Stowarzyszeniu i zapoznać się z naszymi publikacjami. 

Olimpiady Specjalne Polska zostały partnerem w organizacji Konferencji “AsysDent2014″. Zapraszamy wszystkich chętnych 11 września 2014r. do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie Pawilon 15 sala 1a,1b,1c.
Więcej informacji o konferencji: http://asysdent.pl/ 

 

Dawniej Pomoc Dziś Asysta - I Ogólnopolska Konferencja Higienistek i Asystentek Stomatologicznych w filmowym skrócie: 
http://dentowizja.pl/video/5811958-dawniej-pomoc-dzis-asysta/
http://dentowizja.pl/video/919257-asysdent-relacja/

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.