Wybierz oddział

Siatkarze Olimpiad Specjalnych Polska rozegrają mecz pokazowy podczas MŚ w siatkówce plażowej

17.03.2013

W środę w Hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem oficjeli mistrzostw świata w siatkówce plażowej na Mazurach. Podczas mistrzostw rozegrane zostanie spotkanie pokazowe siatkarzy Olimpiad Specjalnych Polska z ich kolegami z Serbii. Udział w nim wezmą również legendy siatkówki: Sebastian Świderski i Vladimir Grbić.

- Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy przyznać organizację mistrzostw świata właśnie Polsce. Stare Jabłonki to jedna z najbardziej popularnych aren, dlatego przyjeżdżają tam największe gwiazdy, a stadion będzie pełen rozentuzjazmowanych kibiców - mówi Vicente Araujo, prezes FIVB ds. siatkówki plażowej.

Do Warszawy przyjechało kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Polski, a wszystko po to, by przekonać się o tym, jak wielką i prestiżową imprezą będą lipcowe mistrzostwa świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach.

Na konferencji, oprócz najważniejszych osób dla turnieju, nie zabrakło wielu innych ludzi zaangażowanych w organizację. Przywitano m.in. Anetę Rostkowską, prezes Fundacji Herosi, Jacka Kasprzyka, przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Bogusława Gałązki, Dyrektora Generalnego Olimpiad Specjalnych, Zygmunta Chajzera, Ambasadora Olimpiad Specjalnych, Karola Okrasy, szefa Restauracji Mistrzów podczas mistrzostw w Jabłonkach czy przedstawicieli sponsorów.

Tomasz Dowgiałło oficjalnie potwierdził również, że w tym roku jedno z boisk będzie zbudowane na wodzie. - Będą się na nim odbywały mecze charytatywne, a jednym z nich będzie pojedynek zawodników z niepełnosprawnością intelektualną - mówi dyrektor zawodów. - Nie będzie zresztą to byle jakie spotkanie, bo międzypaństwowe. Polacy zmierzą się z Serbami, a na czele obu ekip staną znani siatkarze halowi Sebastian Świderski i Vladimir Grbić.

Turniej w Starych Jabłonkach odbędzie się w dniach 1-07.07 2013 r,

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

ZŁOTY SPONSOR

Sponsor Złoty

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.