Wybierz oddział

Piąty dzień Igrzysk- Relacja z Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

19.09.2014

Kolejny dzień zmagań sportowych upłynął pod znakiem wspaniałych emocji. W badmintonie rywalizowano w grach deblowych. Drużyna męska w składzie Andrzej Tuzik i Damian Cieśla wywalczyli srebrny medal pokonując m.in. drużynę gospodarzy. Drużyna żeńska – Justyna Podlasin, Agnieszka Boguszewska zwyciężyły w swojej grupie finałowej zdobywając złote medale. W spokojnej, choć wymagającej niezwykłej koncentracji grze w bocce Kamil Banach zdobył złoty medal. Worek medali rozwiązał się w kolarstwie w konkurencji jazda na 2 km na czas. Sylwia Swiadek zajęła 8 w grupie po niezwykle zaciętej rywalizacji. Brązowe medale zdobyli Karolina Gołaszewska i Kamil Ropiński. Ponadto srebrne medale zdobyli Mateusz Szafrański, Rafał Wiśniewski i Monika Janas . Mamy także złote medale wywalczone przez Annę Lasek i Andrzeja Ostrowskiego . Nasi wspaniali koszykarze rozegrali trudny mecz z gospodarzami Igrzysk tylko nieznacznie ulegając Belgom 33: 28. Lekkoatleci wybiegali i wyskakali następujące miejsca: w biegu na 200 m czwarte miejsce zajęła Barbara Ostrowska, a brąz wywalczyła Agnieszka Karpińska, natomiast srebro zdobyła Dorota Popławska. W biegu na 100m Daniel Władyka uplasował się na piątym miejscu, drugie miejsce i srebrny medal zdobył Marcin Grzybowski a złoto Dawid Gliwka. W trudnej konkurencji biegu na 400 m Dawid Głowacki zdobył brązowy medal, a Damian Lebioda -złoty. Niezwykły sukces osiągnął debiutant na tak dużej imprezie – Jan Pietrańczyk zdobywając złoty medal w skoku w dal z miejsca. Pływacy brali udział w wyścigach preeliminacyjnych stylem grzbietowym. W tenisie stołowym rozegrano część gier pojedynczych. Damian Bzdak uplasował się na czwartym miejscu, a Roman Saniaszek wywalczył brązowy medal. Podsumowanie rozgrywek piłkarskich ukarze się jutro w specjalnej relacji .