Wybierz oddział

#GrajmyRazem z Olimpiadami Specjalnymi! Anna Lewandowska, Marcelina Zawadzka, Robert Lewandowski, Zygmunt Chajzer i Kuba Wesołowski zachęcają do kibicowania sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną!

28.05.2018

Na 100 wielkoformatowych billboardach i 200 citylightach w całym kraju można od dzisiaj podziwiać zawodników i ambasadorów Olimpiad Specjalnych, zachęcających do kibicowania sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną!
W kampanii, która odbywa się pod hasłem ‘Razem zmieniajmy świat!’ między innymi Anna Lewandowska i Kuba Wesołowski zapraszają do przyjścia na stadiony, by poznawać i wspierać wyjątkowych ludzi, biorących udział w zawodach Olimpiad Specjalnych.
Okazja do tego nadarzy się już za kilka dni – 9 czerwca w Katowicach Chorzowie i Mikołowie rusza największe sportowe wydarzenie Olimpiad Specjalnych w tym roku – XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
 
„Gorąco zapraszam wszystkich do kibicowania! Na Igrzyskach zobaczycie ponad tysiąc naszych wyjątkowych zawodników w 11 dyscyplinach sportowych - piłce nożnej, lekkiej  atletyce, kolarstwie, trójboju siłowym, bocce, pływaniu, badmintonie, tenisie stołowym, w bowlingu, tenisie oraz w golfie! Przyjdźcie i zobaczcie, jak wspaniałymi sportowcami są zawodnicy Olimpiad Specjalnych! Dla nich niepełnosprawność intelektualna nie jest ograniczeniem w sporcie!! Będziemy na Was czekali na arenach Igrzysk -między innymi na Stadionie Śląskim w Chorzowie i obiektach katowickiej AWF oraz w Golf Park Mikołów. Zapraszamy także na wyjątkową Ceremonię Otwarcia, która 9 czerwca o 19:00 rozpocznie się w katowickim Spodku – zostało na nią jeszcze trochę bezpłatnych biletów wstępu” powiedziała Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.
Kampanię finansują Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Oprócz billboardów i citylightów, kampania już od kwietnia 2018 r. jest też widoczna w radiu, telewizji, prasie i internecie. W jej ramach Olimpiady Specjalne chcą szerzyć  akceptację i szacunek do osób z niepełnosprawnością intelektualną i budować zainteresowanie opinii publicznej zawodami sportowymi, w których biorą udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną.
„To dla nas wyjątkowy rok, w którym ruch Special Olympics na całym świecie obchodzi swoje 50-lecie. Od pięćdziesięciu lat, na całym świecie, dajemy osobom z niepełnosprawnością intelektualną możliwość rozwoju społecznego i sportowego, przeżywania emocji, akceptacji i szacunku, przekraczania własnych możliwości przez sport – sport w najczystszej postaci. Niestety, najczęściej zawodnicy w Polsce rywalizują przy pustych trybunach. Zmieńmy to – zapraszamy wszystkich fanów sportu w Polsce na areny Olimpiad Specjalnych. W najbliższym czasie szykujemy wiele atrakcji. Wystarczy wyjść z domu i kibicować zawodnikom. Zobaczycie ile emocji potrafią nam dać. #GrajmyRazem”, zachęca Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Tegoroczna odsłona kampanii #GrajmyRazem potrwa do marca 2019 roku. W jej ramach promowane są zawody ogólnopolskie Olimpiad Specjalnych, Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych a także przygotowania polskiej reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska, które odbędą się w marcu 2019 roku w Abu Dhabi.
„Członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na  Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 zostaną wyłonieni spośród medalistów Ogólnopolskich Igrzysk w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie. Już w marcu 2019 roku 64 sportowców z Polski wyjedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by  reprezentować nasz kraj i zdobywać medale! Będziemy wspólnie kibicować między innymi ich przygotowaniom podczas zgrupowania w Bydgoszczy w październiku 2018.  Zobaczcie, dlaczego warto kibicować sportowcom z niepełnosprawnością intelektualną i doceniać ich wysiłek!” podkreśla Joanna Styczeń-Lasocka.
 
Kampania #GrajmyRazem finansowana jest ze środków PFRON i MSiT.

SPONSOR STRATEGICZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsor strategiczny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.